Islak Hacim Ekipmanları Nelerdir?

CZQ20, otel tipi saç kurutma makinası, kağıt havul makinası CZQ20K, otel tipi saç kurutma makinası, kağıt havul makinası GSG36S, otel tipi saç kurutma makinası, kağıt havul makinası,kombine sistemler RCY120-18A, otel tipi saç kurutma makinası, istoç ıslak hacim ürünleri

Islak hacim Ekipmanları bir sektörün adı olup son 15 yılda hızla gelişen dünyada temizlik sarf malzemelerinin tüketimini tasarruflu kullanılmasını sağlayan sektörün adır. Kullanıldığı alanlar sosyal yaşam alanlarının yoğun olduğu mekanlardır, bunların başında Oteller, Hastaneler, AVM’ler, benzin istasyonları, eğlence merkezleri, ibadethaneler, gelmektedir. Bu yerlerin lavabolarında, wclerinde, mutfaklarında, kullanılan ıslak hacim ekipmanları, Bu işletme veya sosyal alanların temizlik safr melzemelerini ve elektrik tüketimini daha ekonomik kullanmasını sağlarlar, Islak Hacim Ekipmanlarının başlıca öğeleri El kurutma mikanaları, sıvı sabun vericiler, kağıt havlu makinaları, dezenfektan vericiler, kağıt vericiler, köpük vericiler, gelmektedir.

Kullanıldıkları alanlar genelde ıslak alanlar olduğundan Paslanmaz çelikten üretilen el kurutma, kağıt havlu ve sıvı sabun vericiler, uzun ömürlü olup oldukça dayanıklıdır. Ayrıca bu ürünler fotoselli (otomatik) olduklarından zaman ayarlı olarak kullanılabilir böylelikle kullandıkları sarf melzemelerinin israfını önleyerek bulundukları işletmelerin sarfiyatını azaltmaktadır.

El kurutma makinaları, fotoselli ve butonlu olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Fotoselli olan el kurutma makinaları, kağıt uzunluğunu ölçerek çalıştığından kağıt sarfiyatını minimuma indirir ve kağıdın parçalanarak ufalmasını önler. Aynı şekilde Sıvı Sabun Vericiler, sabun akıtma miktarını ve süresini ayarlabildikleri için sabun sarfiyatını minimuma indirerek kullanılmayan sabun israfının önüne geçer.